ONLINE výuka a konzultace

Milí rodiče a žáci,

vzhledem k posledním událostem a uzavření škol, hledáme způsob, jak vyřešit vzdělávání žáků na dálku.  Přímý kontakt s žákem je nenahraditelný, ale distanční (na dálku) vzdělávání je v této výjimečné situaci řešením využitelným i v budoucnu a posouvající nás všechny zase o kousek dál.
Protože využíváme online služby Office 365, jejichž součástí je nástroj Teams, určený pro online komunikaci a spolupráci, zadávání domácích úkolů a především pro pořádání vyučovacích hodin s podporou videa, audia i sdílení obrazovky. Proto jsme se rozhodli využít této služby, kterou učitelé mohou nabídnout žákům, ti se však musí připojit podle návodu:

Na stránky služby Teams se dostanete kliknutím na odkaz níže nebo jeho zkopírováním do pole adresy webového prohlížeče.

Do kolonky zadáte účet, který žák používá ve škole v počítačové učebně doplněný o @zsvberanov.cz
Například:
bartusekpa2020@zsvberanov.cz
stranskaka2021@zsvberanov.cz
hazmukato2022@zsvberanov.cz
melcovaju2023@zsvberanov.cz
munduchpe2024@zsvberanov.cz

Kliknete na Další a zadáte své heslo.
Opět, je to heslo, které žák používá v počítačové učebně, když se hlásí na svůj účet.

Pokud jste vše zadali správně, přivítá vás pracovní prostředí služby Teams.

Službu Teams je možno jako aplikaci nainstalovat i na mobilní telefon.

Pak již záleží na dohodě jednotlivých učitelů, jak často a kdy budou s žáky pracovat online. Zadávání úkolů vždy na jeden týden zůstává nezměněno.

Věříme, že situaci zvládneme, přejeme hlavně zdraví a na shledanou v klidných časech!

Zdeňka Pavlíčková, ředitelka školy                                        Velký Beranov, 26. března 2020