Florbal starší žáci

Ze dna na vrchol a zpět …
Ve čtvrtek 28. listopadu obsadili tělocvičny jihlavských pořadatelských škol starší žáci, aby společně změřili síly v prestižním florbalovém turnaji, který bývá v posledních letech nejhojněji vytíženou soutěží, co se účasti družstev týče. Naši florbalisté díky předturnajovému losu zamířili do tělocvičny ZŠ Březinova, kde byli jejich soupeři domácí hráči spolu se ZŠ Dolní Cerekev, ZŠ Batelov, ZŠ Nad Plovárnou. Úvodní duel naši žáci sehráli proti ZŠ Dolní Cerekev. Ve vyrovnaném divácky nijak zajímavém duelu beranovští zvítězili 1:0. Do kabin naše družstvo odcházelo s myšlenkami na zarezlá ozubená soukolí, která bude nutné dobře promazat a seřídit tak, aby se stroj ještě plynuleji a svižněji rozběhl. Ani nejdokonalejší maziva však nedokázala odolat rzi v podobě dalších soupeřů, kteří postupně, šroubek po šroubku rozkládali pečlivě připravený stroj a dali jasně najevo, že dnes je potřeba použít pevnější a odolnější materiál. Zbylí tři soupeři naše florbalisty jasně přehráli a pro letošní rok zmařili jakékoliv plány v dalším postupu turnajem tak, jak jsme si v Beranově v předchozích letech zvykli. Zpátky z obláčku na zem a znovu k poctivé práci. I přes tento dílčí neúspěch děkuji našim hráčům za důstojnou reprezentaci. Turnaj byl výbornou zkušeností a motivačním stimulem v dalších florbalových krocích na naší škole.