Florbal mladší žáci

Bronzoví beranovští florbalisté

Téměř po dvou letech se opět mohli kromě říjnových běžců představit ve sportovní lize škol také florbalisté. 10. listopadu se na dvou jihlavských školách konalo okresní kolo mladších žáků ve florbalu. Los beranovským určil příslušenství do skupiny B, která svá utkání sehrála v tělocvičně ZŠ Demlova, kam se vydalo osm vybraných sedmáků a jeden šesťák, aby reprezentovali barvy své školy proti hráčům ze ZŠ Batelova, ZŠ Rošického, ZŠ Kamenice a domácích rivalů ze ZŠ Demlova. Kompletní tým florbalového kroužku při ZŠ Velký Beranov nejprve změřil síly se soupeři z Batelova v utkání, které měli beranovští plně pod kontrolou a trpělivým výkonem zásobili batelovského brankáře sériemi nebezpečných střel ze všech možných i nemožných úhlů, z nichž dvě našly své přesné místo, a protože za obranou našich hráčů byl vždy pozorný Jakub Živný, který ojedinělé výpady soupeře pohotově likvidoval, zvítězili beranovští borci 2:0. Do dalšího střetnutí vstupovali naši hráči s velkým respektem. Na druhé straně hřiště se totiž postavili protivníci ze ZŠ Rošického se třemi kompletními a vyrovnanými útočnými formacemi. Respekt však nebyl na místě. Dobrý pohyb po hřišti, jistý výkon brankáře Živného stačil na vyrovnanou partii proti favoritu turnaje a stav 2:1ve prospěch našich reprezentantů před koncem první půle živil šance na výborné umístění ve skupině. Vedení se však v druhé půli nepodařilo navýšit a soupeři jsme po vlastních chybách darovali nejprve vyrovnání a v těsném závěru i konečné vítězství v poměru 3:2. Nyní však bylo jisté, že beranovští mohou pomýšlet i na mety nejvyšší. S velkým očekáváním jsme tak vstupovali do duelu se ZŠ Kamenice. Po rozpačitém úvodu, kdy jsme obdrželi dvě laciné branky, zavelela první útočná formace našich k obratu a brankami v rychlém sledu strhla vedení na naši stranu poměrem 3:2. Tento stav naše hráče opět uklidnil a do brankostroje se tak zapojila i druhá letka oranžových a výsledek 6:3 jasně odpovídá průběhu konce první poloviny a celé druhé části utkání, kdy jsme soupeře do svého obranného území pouštěli velmi sporadicky. V tuto chvíli bylo jasné, že pouze zázrak by nás vzhledem k vývoji ostatních duelů mohl připravit o účast ve finálové skupině. Chceme-li však pomýšlet na medailové umístění, je třeba porazit každého soupeře. A tak i do posledního zápasu ve skupině proti domácím ze ZŠ Demlova jsme vstoupili s obrovským nasazením. V utkání jsme opět soupeře běhavým florbalem, jistými přihrávkami, a především bezchybným výkonem gólmana trpělivě přehráli výsledkem 4:0. Beranovští tak stanuli před branami semifinálového utkání, ve kterém poměřili své síly s vítězem skupiny A, žáky ze ZŠ Seifertova. Naši hráči se nebojácně a srdnatě postavili proti černomodré enklávě hokejistů, kteří však sebejistým výkonem nepřipustili překvapení a s výsledkem 7:1 odsunuli naše hráče do bojů o bronz, který si svou prohrou se ZŠ Rošického zajistili také hráči ze ZŠ Havlíčkova. Na našich hráčích bylo vidět velké odhodlání ukořistit alespoň tento cenný kov a vyhnout se tak nepopulární čtvrté příčce. Ve zpočátku opatrném utkání však postupně přebírali otěže zápasu a v rozhodující druhé půli pak soupeře zasypali sprchou střel a výsledkem 9:2 si zajistili bronzové medaile. Celému týmu nerozdílně tak patří velké díky za disciplinovaný, týmový, a především zodpovědný výkon na celém turnaji, přičemž byla radost pohledět, jakým způsobem si reprezentování užívali. Gratulujeme našim žákům k jejich výkonu a děkujeme za úspěšnou a důstojnou reprezentaci.

Sestava:

Jakub Živný – brankář, 2x čisté konto, týmová jistota, zodpovědný, jistý a především bezchybný výkon byl základním kamenem bronzového úspěchu.
Vojtěch Musil – obránce, mozek první formace, organizátor hry.
Dominik Heřmánek – obránce, 1 gól v turnaji, obětavý, běhavý obránce s útočnými výpady.
Daniel Staněk – útočník, 11 gólů v turnaji, nejproduktivnější hráč celého týmu, pracovitý, běhavý technik s kvalitním zakončením.
Tobiáš Procházka – útočník, 6 gólů v turnaji, běhavý a obětavý dříč s kvalitním zakončením.
Matyáš Licek – obránce, člen obranného dua s Jakubem Prokešem, kvalitní obránce s citem pro rozehru.
Jakub Prokeš – obránce, spolu s Matyášem Lickem vytvořili téměř neprostupný obranný val, jeho rozvaha a klid při rozehrávce daly vzniknout mnoha gólovým šancím našich útočníků.
Vojtěch Marousek – útočník, 1 gól v turnaji, technik a hračička s míčkem, jeho kličky a bezchybné pokrytí míčku tělem nedávalo soupeři moc šancí k odebrání balonku.
Petr Munduch – útočník, 6 gólů v turnaji, obrovský dříč a srdcař, poctivý autor mnoha důležitých gólů na turnaji, které přinesly týmu klid a možnost obrátit nepříznivý stav skóre.

Petr Janoušek