Přespolní běh

Bronzová radost

Dne 7. října se vybraní žáci druhého stupně zúčastnili okresního kola v přespolním běhu v Jihlavě. Po dlouhé odmlce se opět rozběhly soutěže pořádané Asociací školních sportovních klubů. Měsíc říjen se svým sychravým počasím již tradičně prověří běžeckou připravenost běžců. Na závodníky čekaly tratě 1500, 2000 a 3000 metrů a mohlo by se zdát, že více než rok dlouhá nucená pauza sportovcům z naší školy prospěla. Mladší žákyně si svými výkony zasloužily 12. místo z 13 startujících týmů. Starším spolužačkám náleží 9. místo v konkurenci 13 družstev. Historického úspěchu pak dosáhli mladší chlapci, kteří si zajistili bronzovou příčku ze 14 družstev, přičemž jejich starším spolužákům jen těsně unikly medailové pozice a radují se ze 4. místa z 15 startujících. Všem našim reprezentantům patří velké poděkování za vzornou a důstojnou reprezentaci školy. Dle reakcí mají velkou radost z možnosti reprezentovat na každý úspěch je jistě přidanou hodnotou k pocitu dobře odvedené práce.

Petr Janoušek