Okresní kolo ve florbalu mladších žáků

Dne 5. 2. se naši mladší florbalisté zúčastnili okresního kola ve florbalu v tělocvičně ZŠ Březinova v Jihlavě. Ve své skupině se utkali se soupeři ze ZŠ Brtnice, ZŠ Havlíčkova, Gymnázia Jihlava a ZŠ Březinova. Vlivem rozsáhlé marodky naši hráči nastoupili v okleštěné sestavě a celý turnaj v podstatě odehráli bez střídání, což však nijak neubralo na předvedené kvalitě a nasazení ve hře. Hned v úvodním dějství se beranovští do budoucího finalisty z Brtnice pustili velmi odvážně a brzy si vypracovali vedení 2:0. Po celý zápas určovali tempo hry a soupeře jen výjimečně pouštěli do brankových příležitostí. Díky individuálním chybám jsme však soupeři věnovali vyrovnání a v samotném závěru hry i otočení výsledku na konečných 2:3. Takto zbytečnou prohrou se naši borci nenechali zviklat a v zápase proti ZŠ Havlíčkova, který se pro ně velmi brzy nevyvíjel dobře, kdy v úvodu po zbytečné chybě inkasovali branku, dokázali nepříznivý vývoj otočit na 2:1 ve svůj prospěch. Povzbuzeni předešlými výkony, nastoupili beranovští florbalisté k zápasu proti jednomu z favoritů z Gymnázia Jihlava. Favorit nefavorit, naši chlapci předvedli opět bojovný výkon a brzy vedli již 4:0. Soupeři se podařilo pouze v závěru korigovat dvěma góly na 4:2. S ohledem na výsledky ostatních zápasů skupiny bylo v této chvíli jisté, že případné vítězství v posledním zápase skupiny proti ZŠ Březinova, může naše florbalisty poslat do finálové čtyřky. Možná došly v důležitém zápase síly, nebo se štěstí přiklonilo více na soupeřovy čepele. Z tohoto duelu odešli naši hráči v podobě poraženého družstva poměrem 0:2. Brána finálové skupiny tak pro letošní rok zůstala před našimi hráči zavřená a s turnajem se rozloučili na děleném 9. místě. Za jejich předvedené výkony jim však patří velké díky, protože s vervou a nasazením, jakými se do svých utkání pouštěli, mohou jít příkladem ostatním sportovcům.