Přijímací zkoušky DŮLEŽITÉ PRO ŽÁKY 9. TŘÍDY A JEJICH RODIČE

• uchazeč podává 2 přihlášky na dvě školy nebo dva obory jedné školy
  • přihláška se podává na předepsaném tiskopisu (škola předá předvyplněnou verzi přihlášek – kontaktní údaje, známky …)
  • do přihlášky doplňujete: jméno, adresu školy, kód a název oboru, podpisy uchazeče, zákonného zástupce, případně potvrzení od lékaře (pokud je požadováno – Atlas školství, web škol)
  • obě přihlášky musí být vyplněné stejně (stejné pořadí škol !!!!)
  • 1. března 2021 – termín odevzdání přihlášek na střední školy – zajišťuje si zákonný zástupce

Přijímací řízení do čtyřletého oboru vzdělávání s maturitní zkouškou

• jednotná přijímací zkouška z českého jazyka a matematiky NEBUDE POVINNÁ
  • pokud ředitel školy rozhodne o nekonání jednotné přijímací zkoušky, musí se konat školní přijímací zkouška (ta se může konat distančním způsobem), může také rozhodnout o jiném podílu jednotné přijímací zkoušky na celkovém hodnocení přijímacího řízení
  • do 8. 3. 2021 může ředitel školy rozhodnout o nekonání jednotné přijímací zkoušky nebo školní přijímací zkoušky pokud:
  • tuto možnost uvede v kritériích přijímání pro první kolo přijímací řízení (do 31.1.2021) a zároveň je počet přijatých přihlášek ke vzdělávání nižší než ředitelem vyhlášený předpokládaný počet přijímaných uchazečů: informace o nekonání zkoušek zveřejní nejpozději 8. 3. 2021 na internetových stránkách školy a sdělí toto do 19. 3. 2021 uchazečům.

• termíny zkoušek: 12. a 13. dubna 2021

• uchazeč podává 2 přihlášky: každý může konat jednotnou přijímací zkoušku ve dvou termínech bez ohledu na to, zda
  • podal pouze jedinou přihlášku do oboru vzdělávání, ve kterém by se za standardní situace konala jednotná přijímací zkouška, nebo
  • podal jednu přihlášku do oboru vzdělávání bez maturitní zkoušky a jednu do oboru vzdělávání, kde se bude konat, nebo