Z pohádky do pohádky- projekt 4. třídy

PROJEKT "Z POHÁDKY DO POHÁDKY" 4. TŘÍDA
 
V pondělí 17.1. 2022 jsme se nejprve otestovali a poté nám paní učitelka řekla, že si pro nás připravila překvapení v podobě projektu. Tohle nikdo z nás nečekal. Nejprve jsme si pověděli, co to je vůbec pohádka, kde se u nás vzala a jak jí poznáme. Teď už mimo jiné víme, že v pohádce dobro vítězí nad zlem. 
 
Takové pohádky jsme dostali vytištěné do skupin i my. Ale byly zamotané, tak jsme je museli opravit. Kdo to kdy viděl, aby Sněhurka bloudila po lese, až SNĚDLA chaloupku, kde bydlelo sedm trpaslíků. Hned, jak byly pohádky zase v pořádku opravené, začali jsme zpracovávat plakát. Každá skupina měla jinou pohádku, takže najednou ve třídě bylo spoustu trpaslíků, vlků, prasátek, princezen a princů, Karkulek a do toho všeho nám hrály známe pohádkové písničky, které jsme si mohli zazpívat. 
 
A protože nám to moc šlo, zvládli jsme udělat i charakteristiku jedné z postav, která v naší pohádce vystupovala – jaká asi byla Maruška z pohádky O dvanácti měsíčkách? To se dozvíte v našem videu, které jsme s paní učitelkou nahráli.
 
Jakmile jsme totiž měli vše hotové a řádně natrénované, z kabinetu paní učitelky se stalo nahrávací studio, kde každá naše skupina nahrála svou pohádku. Pak už bylo na paní učitelce, aby to vše sestříhala.
 
My jsme ale nelenili a pomohli jsme paní vychovatelce Janče připnout naše práce na novou nástěnku. Tímto jsme ukončili úterní vyučování. 
 
Doufáme, že se Vám bude naše zpracování známých pohádek líbit. 
Projekt - Z pohádky do pohádky.mp4
     Fond Vysočiny