Branný závod

Branný závod.

Dne 16.9.2021 v lesoparku Heulos proběhl branný závod. Zúčastnilo se 23 žáků (3 náhradníci) z osmých a devátých tříd. Žáci vytvořili 3 chlapecká a 2 dívčí družstva.
Trasa byla pro některé na orientaci v terénu náročná. Úlohy, které museli na trati žáci plnit se týkaly první pomoci, hasičské dovednosti, střelby z plynových zbraní a bezpečnostního kvízu. Největší nadšení bylo ze střelby u chlapců a ze zdravovědy u dívek.
Trasa vedla napříč zoologickou zahradou, což vyvolalo velký ohlas u všech zúčastněných, a končila v areálu Obchodního centra Březinky. Zde závodníky čekal nejtěžší úkol „Sparťan“, kde byla prověřena jejich fyzická zdatnost – přenášení pytlů s pískem (cca 20 kg), dřepy s pneumatikou a zdolání dvoumetrové překážky.
Dívky i chlapci celou trať výborně zvládli, splnili všechny úkoly na stanovištích a umístili se na hoši 9.,15.,24 a dívky 14., a 22. místě.
Žáci byli se svými výkony spokojeni a i přes neznalost terénu a obtížnost úkolů se jim celý závod líbil.

Jana Jilečková