Projektový den- Vida Centrum Brno

Projektový den v Brně

Žáci 1. – 4.třídy vyrazili do Vida centra v Brně. Co je vida!?
No přece zvolání – když objevíte něco překvapivého. „Vida! To jsem nevěděl…“. A tak jsme vyrazili a důvodů ke zvoláni „Vida!“ bylo dost. A na každý z nich jsme si mohli sáhnout, bouchnout, zakřičet, zatočit, skákat…….. Osobně vyzkoušet. Objevovali jsme, bavili se a učili hrou. To je VIDA!
VIDA! je zábavní vědecký park u brněnského výstaviště a je úplně pro všechny. Na ploše přes 6200 m² na nás čekalo přes 180 interaktivních exponátů, díky kterým jsme mohli objevovat, jak funguje svět kolem nás. Unikátní stálá expozice je rozdělena do šesti tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk, MikrosvětDětské science centrum.
Rozpoutali jsme tornádo a pokusili se ustát zemětřesení, pak si v rotující místnosti užili účinky odstředivé síly nebo si pohráli s oceánem v lahvi. V hlukové místnosti jsme mohli zkusit překřičet tryskáč, v obřím srdci se zaposlouchat do tepu, ale i pokusit se o záchranu života masáží. Zkoumali jsme pod mikroskopem, stavěli magnetickou sochu, užili si pořádnou ozvěnu, také jsme hráli na obří piáno, vyzkoušeli kuličkovou dráhu či dopravní hřiště a nevynechali jsme ani tobogán………….
Náš tep se zklidnil trochu na 3D promítání na téma Dinosauři, které trvalo 40 minut, ale i tam byl občas důvod zavýsknout!
A nebyl by to správný výlet, kdyby nebyly řízky, tousty, palačinky a další dobroty, které jsme z batůžků přemístili do bříšek a vydali se na další akci Science show plnou pokusů s názvem   „Led nad zlato“ a to bylo také super. Zasoutěžili jsme si, viděli úžasné pokusy a ani vteřinu se nenudili. Viděli jsme experimenty s vodou, suchým ledem, kapalným dusíkem a hydrostatickým tlakem.
Závěr patřil opět interaktivním exponátům, které jsme museli vyzkoušet opakovaně nebo jsme je minuli na začátku. A došlo i na jízdu tobogánem.
Den se velmi vydařil, děti si užily skvělou zábavu a objevování. VIDA, bylo to bezva!

Mgr.Jindra Tumová