Český den proti rakovině

Český den proti rakovině v naší škole
Postřehy 9. třídy….
Šli jsme nabízet kytičky na první stupeň a hodně dětí i paní učitelky si kytičku koupilo, někteří přispěli i více než byl základní limit 20,- Kč. Bylo to super. 
Ve vestibulu jsme měli celkem prázdno, ale i přes to jsme vydělali částku na prevenci proti rakovině. Jsme velmi vděční, že jsme se mohli zúčastnit a pomoci lidem trpící rakovinou. A celkově nás to zaujalo a také nás to trochu poučilo o zdraví, kterého si musíme vážit. 
Bylo to super, šli jsme na obecní úřad za panem starostou. Při cestě zpět jsme se stavili, na doporučení jedné paní, v domě, kde bydlí důchodci. Měli radost, že jsme je navštívili. Naše další zastávka byla i v místním obchodě a přivolali nás také cestující, kteří čekali na odjezd autobusu a dokonce i lidé, kteří zrovna projížděli autem kolem.
Byli jsme také ve škole a obešli jsme paní kuchařky, pana školníka i paní ředitelku. Všichni do sbírky přispěli.
Tato akce mě velice bavila, seděli jsme ve vestibulu a prodávali kytičky. Vyzkoušeli jsme i letošní novinku, platbu pomocí QR kódu.  
Byla to zábava a s přáteli jsme si to užili. Akci jsme prezentovali na 2. stupni a učitelům. Vydělali jsme dost peněz, abychom měli radost z práce a navíc to byl dobře strávený den a užili jsme si to.  
 
 Naše skupinka, ve které byla Nela, Kamila, Natálie a Julie, byla v místní školce prodávat kytičky. Kytičky si koupily hlavně paní učitelky, které přispěly docela velkou částkou. To nám udělalo velkou radost, protože i přes to, co se děje v dnešní době, lidé nepřestávají myslet na druhé. Myslím, že jsme si to všichni užili. 
 
Naše skupinka byla ve vestibulu, všimla si nás spousta lidí, avšak kytičku si koupil málokdo, protože už je dříve navštívili naši spolužáci ve třídách. I přesto jsme si den užili a podpořili dobrou věc. 
 
Bylo to dobré. Neprodali jsme kytiček moc, ale i tak to bylo aspoň něco pro dobrou věc.
 
Závěrečné sčítání na České poště ukázalo, že jsme vybrali a na fond Ligy proti rakovině odeslali krásných 6 160 ,- Kč. Všem moc děkujeme.
 
     Fond Vysočiny
     
https://www.high-endrolex.com/39