Adaptační kurz 6. třída

Adaptační kurz 6. třídy
V minulém týdnu od 7. do 9. září se žáci 6.třídy účastnili adaptačního kurzu v centru Beruška v Počátkách. Čekaly je tam 3 dny plné týmových akcí a výzev. První den byl rozjezd pozvolný.  Začínalo se týmovými akcemi, aby si mohli vyzkoušet, jak moc se mohou spolehnout na své spolužáky.
Odpoledne je čekalo lanové centrum, kde mnozí neváhali vylézt do nejvyšších pater. Asi největší výzvou tohoto dne byl pro mnohé Ďábelský kros. Výzvou nebyl ani tak přesun mezi stanovišti během, ale spíš závěr krosu, kdy 11 odvážlivců neváhalo podstoupit bahenní koupel. Den završili večer únikovou hrou – Marvelova hrobka, kdy měli prozkoumáním místa činu zjistit, kdo je vrahem.
 Druhý den začal slibně v Sumo aréně. Bylo krásné slunečné počasí, a tak si to děti užily. Odpoledne je čekala hra Pokladovka. Počasí se ale nemohlo změnit více, protože děti vyrážely v pláštěnkách za deště a v okolí tábora hledaly šifry. Možná díky počasí se některým nepodařilo najít všechny šifry, ale alespoň si vyzkoušely trochu nepohody.
 Večer je čekala stezka odvahy, druhá velká výzva tohoto kurzu. Začínala na počáteckém hřbitově, kde se nacházela posvátná lebka býka, kterou měly děti donést do tábora. Ovšem celou cestu byly vystaveny útokům pohádkových bytostí.
 Poslední den už děti čekal jen úklid chatek, paintball a hurá domů. Bylo to náročné, ale moc jsme si to všichni užili.
Ivana Pejčochová, třídní učitelka
     Fond Vysočiny