Vida Centrum Brno

Projektový den v Brně

Žáci 1. – 5.třídy vyrazili do Vida centra v Brně. Co je vida!?

No přece zvolání – když objevíte něco překvapivého. „Vida! To jsem nevěděl…“. A tak jsme vyrazili a důvodů ke zvoláni „Vida!“ bylo dost. A na každý z nich jsme si mohli sáhnout, bouchnout, zakřičet, zatočit, skákat…….. Osobně vyzkoušet. Objevovali jsme, bavili se a učili hrou. To je VIDA!

VIDA! je zábavní vědecký park u brněnského výstaviště a je úplně pro všechny. Na ploše přes 6200 m² na nás čekalo přes 180 interaktivních exponátů, díky kterým jsme mohli objevovat, jak funguje svět kolem nás. Unikátní stálá expozice je rozdělena do šesti tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk, Mikrosvět, Dětské science centrum.

Děti absolvovaly rovněž naučné, interaktivní pořady s názvy: Co se děje v bříšku, Voda a Tanec barev.

Projektový den se velmi vydařil, děti si užily skvělou zábavu a objevování. VIDA, bylo to bezva!

Mgr.Jindra Tumová