Drakiáda

Drakiáda na fotbalovém hřišti ve Velkém Beranově

V úterý 26.9. jsme všichni netrpělivě pokukovali na oblohu. Bude svítit sluníčko? Nebude svítit sluníčko? Bude foukat vítr? Nebude foukat vítr? No, hlavně, aby nepršelo!
A stalo se to, co si snad každý přál! Nepršelo, svítilo sluníčko a ještě lehce pofukoval větřík. Ideální počasí na DRAKIÁDU, kterou od 16 hodin pořádaly vychovatelky školní družiny ze ZÁKLADNÍ ŠKOLY  na fotbalovém hřišti ve Velkém Beranově.
Již před 16. hodinou procházeli dračím vchodem první drakovodiči se svými rodiči. Brzy se zaplnilo celé hřiště. Vznášející se dráčci byli vidět i z okolních vesnic a silnic. Jen jeden neposeda uletěl dále než měl a zamotal se do velkého stromu. Ale i toho se podařilo zachránit a znova se mohl radostně prolétnout nad Velkým Beranovem.
Každý z 60 zapsaných drakovodičů si odnesl balíček dobrůtek a hraček. Také měl možnost tvořit nového dráčka, skládat dračí puzzle, vybarvovat dračí omalovánky, malovat na kamínky, řešit kvízy s dračí tématikou,…
Pro některé bylo veliké lákadlo opečení buřtíků nebo jablíček na ohni. Obojí bylo součástí balíčku, na který přispěla OBEC VELKÝ BERANOV.
Velké poděkování patří FOTBALISTŮM TJ Velký Beranov 1975, z.s., kteří poskytli úžasné zázemí, starali se o oheň a pečovali o spokojená bříška všech účastníků.
Pohoda, dobrá nálada, smích a pohyb provázelo celé odpoledne. Radost dětí a spokojení rodiče nám jsou největší odměnou.
                                                                                                                      Romana Staňková a Jana Koudelková