Minifotbal

Druhým kolem v rychlém sledu odstartovalo také druhé kolo Sportovní ligy škol okresu Jihlava, které patřilo minifotbalu starších žáků. Na umělém hřišti v areálu Na Stoupách se ve čtyřech skupinách utkalo 18 družstev žáků 8. a 9. tříd, z nichž později vzešlo 6 postupujících pro okresní finále. Pro beranovské los přisoudil soupeře ze ZŠ Rošického, Brtnice, Luk nad Jihlavou a ZŠ Křížové. Úvodní dějství naši hráči sehráli se soupeřem ze ZŠ Brtnice. V utkání plném nasazení a šancí na obou stranách nakonec naši reprezentanti zvítězili v poměru 2:0. Druhý duel proti ZŠ Luka nad Jihlavou naopak nabídl oboustranně opatrnou hru s minimem brankových příležitostí a oba soupeři se rozešli smírně 0:0. S brankovým půstem se naši hráči rozloučili hned v následujícím utkání proti ZŠ Křížova, ve kterém splnili roli favorita a soupeře jasně přehráli 3:0. Po tomto zápase bylo jasné, že jedině prohra rozdílem sedmi gólů se ZŠ Rošického může beranovským sebrat druhé, barážové místo ve skupině, o které se o skóre přetahovali se ZŠ Luka nad Jihlavou. I když naši hráči byli svým vrstevníkům ze ZŠ Seifertova důstojným soupeřem, nedokázali se ubránit pětigólovému přídělu, který i přesto zajistil těsný postup do barážového duelu proti ZŠ Polná. V utkání o bytí a nebytí se beranovští ujali brzy vedení 1:0. I přes urputnou snahu výsledek udržet a přidat uklidňující gól, přišly díky individuálním chybám branky polenských, kteří si výsledkem 3:1 zajistili postup do okresního finále. Chlapcům děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k jejich umístění.