Zimní sportovní den

Dne 30. ledna jsme uspořádali pro děti z naší školy každoroční zimní sportovní den. I přesto, že již několik ročníků počasí venku zimním radovánkám nepřeje, snažíme se alespoň o malou kompenzaci v podobě nabídky tradičních zimních sportů. Děti si mohly vybrat z aktivit bruslení, lyžování, blokové výuky, či u nejmenších z procházky do Luk nad Jihlavou s malým občerstvením. Lyžaři strávili již tradičně tříhodinový blok na sjezdovce Šacberk ve Zborné, kde sdíleli svah s vlekem s žáky z Větrného Jeníkova. Bruslaři si užili bezmála dvouhodinové bruslení v CZ LOKO Aréně.  Dle reakcí dětí byl zimní sportovní den příjemným zpestřením a zároveň zakončením prvního pololetí školního roku před jednodenními pololetními prázdninami. Děti tak odcházely příjemně unavené, vysportované s vysvědčením v kapse do svých domovů.

V první a druhé třídě si někteří sportovci na samostatné lyžování a bruslení ještě netroufli. Troufli si ale na první samostatnou turistickou vycházku.  Cíl měli v Lukách. Statečně šlapali celých šest a půl kilometru. První občerstvení bylo už u Nutlízu. V Jeclově nás čekalo povyražení u kozí ohrady.  Na kopci nad řekou už bylo potřeba opět doplnit síly - dát pořádnou svačinu. Na cyklostezce se začínal pochod zpomalovat a začaly se množit dotazy, jak je to ještě daleko. To už jsme ale viděli první loucké domy. Odměnu v cukrárně si všichni zasloužili. Cestu zpět jsme zdolali autobusem. Malé turisty ještě čekala chvilka napětí při rozdávání prvního vysvědčení.