Okresní kolo v basketbalu mladších žáků

Okresní kolo v basketbalu mladších žáků

Dne 29. ledna se v Jihlavě v hale SMJ a tělocvičně ZŠ Seifertova uskutečnilo okresní kolo v basketbalu mladších žáků. Našim žákům los přisoudil soupeře ze skupiny A, kteří svá utkání odehráli v hale SMJ v Rošického ulici. Turnaj, který počtem startujících družstev ani zdaleka nedohání populární florbal, má však také své favority a těmi nebývají pravidelní obyvatelé stupňů vítězů ze sportovně zaměřených škol. Po předzápasových rozcvičkách, kde je možné již trochu „obeznat“ soupeře a odhadnout sílu jednotlivých družstev, či klíčových hráčů jsme usoudili, že není nutné se předem nikoho obávat. Hned v prvním zápase, kdy beranovští narazili na hráče ze ZŠ Rošického, naši chlapci předváděli vyrovnanou hru avšak v zápase plném šancí na obou stranách byl pouze jediný koš, který hráči trefovali a přesnější soupeř nakonec zvítězil 8:0. Druhé dějství se neslo v podobném duchu. Proti ZŠ Havlíčkova jsme dokázali dvakrát skórovat, ale soupeř měl opět větší jistotu v zakončení a odražené námi nedoskočené míče dokázal vždy s jistotou vrátit obroučkou skrz děrovanou síť a zvítězit v poměru 11:4. Chlapci se však nenechali zlomit a do třetího zápasu vlétli s odhodláním soupeře z Luk nad Jihlavou vynést z palubovky v zubech, a i když se opět koncovka jevila jako největší problém, dokázali naši basketbalisté soupeře porazit v poměru 6:0. Poslední skupinové utkání naši košíkáři odehráli na polovině soupeře z Gymnázia Ad Fontes. Jasně určovali tempo hry, míče odebírali již na útočné polovině a prosazovali se individuálně, souhrou, či střelbou z dálky. Soupeř nestačil fyzicky ani technicky a naši zaslouženě zvítězili poměrem 8:0. S turnajem jsme se tedy rozloučili na celkovém 5. místě z devíti zúčastněných škol. Chlapce však dle jejich slov turnaj bavil a znovu by si přáli na podobném turnaji startovat. Již nyní vidí, že je třeba zapracovat na větším klidu při zakončení. Chlapcům děkujeme za důstojnou reprezentaci školy a gratulujeme k jejich umístění.