Družina stihla Vajíčkový den těsně před zavřením

Vajíčkový týden ve školní družině

Na poslední únorový týden jsme se moc těšili. Naplánovali jsme si vajíčkový týden, takže veškeré aktivity se týkaly vajíček.
Celým týdnem nás provázela výstava vajíček od různých živočichů. Vedle běžného vajíčka slepičího jsme si mohli prohlédnout vajíčka od slepice Araukany, která snáší vajíčka zelená. Dalšími exponáty byly vajíčka od Křepelky japonské, Křepelky čínské, Aymara pruhovaného, Kanára, Rýžovníka šedého, Poštovního holuba. Zajímavostí bylo vajíčko želví. U každého vejce byla fotografie zvířátka a informace o jeho životě, velikosti, chovu. Výstavu jsme proložili poznávací hrou.
Další součástí projektu byly informace o složení vajíčka. Opět jsme si k tématu zahráli hru a děti plnily připravené úkoly (doplňovačky, puzzle, hádanky).

Hlavní náplní projektu bylo vaření ve školní kuchyňce. S profesionální kuchařkou Markétou Prokešovou jsme připravovali pokrmy ze slepičích a křepelčích vajíček podle vybraných receptů: křepelčí vejce v bramborovém košíčku
               vajíčková pomazánka
               vaječné omelety
S obrovskou chutí děti vařily, míchaly, krájely suroviny. A s ještě větší chutí vše snědly.

V závěru týdne si děti prohlédly slepičí a křepelčí skořápku pod mikroskopem. Projektový týden jsme zakončili vybarvováním omalovánek k danému tématu, řešením rébusů a logických úloh, křížovek a hledáním správných cest.

Více foteček zde: https://photos.app.goo.gl/p3ao6wvopiL5fEuw9

Ing. Romana Staňková, vychovatelka ŠD