Ponožkový den - Díky všem, kteří šli do toho s námi

Barevný ponožkový den v době distanční výuky

Na den 21. 3. připadá každý rok Světový den Downova syndromu. Toto datum není vybráno náhodně. Downův syndrom se totiž vyznačuje jedním přebývajícím chromozomem 21. Někdy se také označuje tento syndrom jako trizomie 21. chromozomu. Normálně máme každý tyto chromozomy dva, osoby s Downovým syndromem mají tři – tedy 3 chromozomy 21. Symbolem pro podporu tohoto dne jsou barevné ponožky, ty totiž svým tvarem patami k sobě připomínají tvar chromozomů.
I naše škola, učitelé, žáci a ostatní zaměstnanci, jsme si doma nasadili barevné ponožky na podporu Světového dne Downova syndromu. Své fotky jsme zaslali do teamsu, který jsme nazvali „Ponožkový den“ a takto to dopadlo. Děkujeme všem, kteří neváhali a zapojili se. V dnešní době,která nepřináší mnoho radostí, je potřeba si umět zpříjemnit dny. A proč ne zrovna v ponožkách? Byla to příjemná neděle.